MORINGA KARIBSKÁ - PŘÍRODNÍ ELIXÍR ZDRAVÍ - vybírejte si jen kvalitu

 

Chcete dodávat svému tělu kvalitní přírodní produkty nebo máte raději plíseň?

V dnešní době se už naštěstí začínáme více zajímat o kvalitu produktů než jen o jejich cenu. Více nás zajímá složení, výroba i jejich zpracování. Přesto jsou ale stále lidé, kteří upřednostňují raději cenu než kvalitu. Myslí si, jak výhodně nakoupili, ale neuvědomují si, že ve většině případů je to na úkor kvality produktu i jejich zdraví.

V tomto článku bychom vám rádi přiblížili, na co je dobré si dát při výběru produktů s moringou dobrý pozor a jak jednoduše zjistíte, zda jsou produkty s moringou kvalitní.

 

Pokud jste ještě o superpotravině morinze karibské, která je právem nazývaná též „zázračnou rostlinou“, neslyšeli, můžete si o jejích účincích na lidské zdraví přečíst na našem blogu zde >>>.

 

Před koupí produktu se detailně zaměřte na INFORMACE, které jsou na obalu. Na první pohled vás může zarazit následující:

NA PRODUKTU CHYBÍ INFORMACE

  • o výrobci,
  • o konkrétním místě pěstování moringy,
  • o nutriční hodnotě moringy.

 

Na obalu produktu nenajdete informace o výrobci, nedočtete se, kde se přesně produkt pěstuje nebo o nutričních hodnotách morigny. Z toho jasně vyplývá, že nebudete mít informace o tom, v jakém stavu a kvalitě k vám moringa doputovala, jaké jsou podmínky jejího pěstování a následného zpracování. V tomto případě byste už měli zpozornět.

Na produktech se značkou Moringa Caribbean najdete všechny uvedené informace pěkně pohromadě.

Další, co může být zarážející, je až velmi nízká cena produktů.  Ano, je zřejmé, že na trhu najdete produkty s moringou za nesrovnatelně nižší cenu, než jsou produkty Moringa Caribbean. Tam kde je „výhodná“ cena, ale nemusí být také výhodná kvalita.

Moringa karibská se pěstuje na plantážích ostrova Svatá Lucie v Karibiku na úrodné sopečné půdě bez používání pesticidů. Její sběr je přísně regulovaný. Při zpracování se dodržují přísné hygienické podmínky a sterilita prostředí. V praxi to znamená, že si výrobce dává velmi záležet na tom, v jaké půdě moringu pěstuje, pozorně sleduje, jak roste, jak je následně zpracovávána, sušena, skladována, balena a v poslední fázi přepravována do Evropy.

Listy moringy musí být po jejich ručním sběru v co nejkratším čase zpracovány, důkladně umyté, zbavené stopek a mechanicky vysušené. To vše v dokonalé sterilitě.

Všechny tyto zmiňované procesy stojí producenta hodně času, úsilí a nepochybně i peněz.

Když se nad tím vším zamyslíme, dospějeme k tomu, že v případě levnějších produktů s moringou mohou být některé procesy zpracování značně omezeny nebo ignorovány.

Pro porovnání nechal provést producent moringy karibské kvalitativní testy a chemické rozbory některých levnějších produktů.  Zjistil, že zejména produkty původem z Indie a Afriky obsahovaly plísně, některá balení, dokonce i směs plesnivé moringy a rýžové mouky. V těchto případech už začíná jít o zdraví spotřebitelů. Chtěli byste toto do svého těla?

Vlevo je obrázek pochybné levné moringy, vpravo je obrázek Moringa Caribbean (moringy karibské)

kvalitativnítestmoringy

Zdroj: Moringa Caribbean

Strategií firmy Moringa Caribbean je co nejvyšší kvalita produktů, proto při nákupu technologií na zpracování moringy nešetřila a jako jedna z mála v Karibiku používá profesionální stroj na sušení a mletí moringy. V rozborech, který provedl Státní veterinární a potravinářský ústave SR, dosáhla moringa karibská ze všech testovaných vzácných rostlin nejlepší výsledky.

 

JAK VYPADÁ ZPRACOVÁNÍ MORINGY KARIBSKÉ V PRAXI?

Čerstvá moringa musí být zpracována bezprostředně po jejím sklizení, proto se tento proces zajišťuje ještě přímo na ostrově Svatá Lucie. Jen tímto způsobem se dá dosáhnout, aby prášek z moringy neobsahoval žádné plísně ani bakterie. Každá šarže prochází kontrolou kvality.

proces zpracovani moringy karibske

Zdroj obrázků: Moringa Caribbean

 

Firma nabízí prvotřídní produkty, vysoce výživné, čisté, nechemické, bez pesticidů a bez herbicidů. Udržuje v nich všechny výživové prvky, původní barvu a vůni. Jejich moringové stromy jsou pěstovány podle nejpřísnějších norem pro organické zemědělství a následné zpracovávání probíhá v adekvátních zařízeních, opět v souladu s přísnými mezinárodními standardy. Během sušení, které má za úkol dostat vodu z listů čerstvé moringy, používají pouze velmi nízkou teplotu do 42°C. Výsledkem tohoto způsobu sušení je zachovována nejvyšší kvalita moringy.

Tento e-shop používá cookies. A díky tomu vám můžeme předložit tu nejlepší nabídku. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Děkujeme vám! Více informací zde.